środa, 29 lutego 2012

ZIMOWE PODRÓŻE

Wróciłam z zimowych wojaży. Wymęczona, przeziębiona, ale zadowolona, bo zamierzony cel wysiłków i pracy został zrealizowany ;)
Przez pięć dni przejechałam około 2 tysiące kilometrów. Najlepszym wyznacznikiem pokonywanej trasy była zmieniająca się pogoda. W Stambule wiosenno-jesiennie, w Bergamie i Efezie słonecznie (chyba ze 20 stopni, lazurowe niebo!), w Pamukkale już dużo zimniej (termalna woda malowniczo parowała nad trawertynami), w Antalyi nawet wieczorem trzeba było rozpinać kurtkę, w Kapadocji śnieżno-błotnie; przydał się gruby polski szal i rękawiczki. Na koniec wracając z Kayseri do Alanyi autobusem międzymiastowym wjechaliśmy w śnieżne zaspy. Trzeba było na opony zamocować łańcuchy... A po dojechaniu do Alanyi trafiłam akurat na gwałtowną burzę i ścianę deszczu.
Trudno się dziwić, że po tych wszystkich wrażeniach chwyciło mnie przeziębienie...

Nie zamierzam jednak poddawać się niemu bez walki. Herbatka ada cayi z cytryną i miodem w dłoni, lekarstwa zaaplikowane, owinięta w koc na kanapie nadrabiam zaległości ostatniego tygodnia. I oglądam zrobione przeze mnie zdjęcia.

13 komentarzy:

monia pisze...

Pani Agato piękne,ciekawe zdjęcia różnych regionów Turcji.Miło powspominać.:) pozdro z P-nia

Emilia pisze...

Jak zawsze przepiekne zdjecia,przy ktorych ogladaniu sie wzruszam.Zycze szybkiego powrotu do zdrowia.Pozdr.

Anonimowy pisze...

czemuż tak na akord? teraz trzeba się kurować, również na akord :)

Anonimowy pisze...

Witm. Czy możesz podzielić się od strony praktycznej jak wygląda dojazd z Stambułu do Bergamy ( autobusem ). Czy nadal obowiązuje dojazd do Ayvalik, a nstępnie do Bargamy? Gratuluję udanego bloga, Twoje wiedza jest imponująca i pozwoliła mi przygotować się na spotkanie z Turcją.Pozdrawiam Krzysiek.

Anonimowy pisze...

W Istanbule tez pogoda w kratke. Wczoraj kiedy musialam biegac miedzy Ulus a Nişantaşı snieg z deszczem i zawieja ( mozecie sobie wyobrazic traffic w taki dzien). Dzis kiedy trzeba pracowac blekit nieba i slonce. Czekamy na wiosne!!!
Pozdrawiam i zycze zdrowia
Kinga

Anonimowy pisze...

Zazdroszczę :)

skylar pisze...

Krzysiek, jechałam z moimi klientami busem więc nie wiem jak wygląda przejazd indywidualny, a to był mój pierwszy raz w Bergamie ;) Także przykro mi ale nie pomogę.

Anonimowy pisze...

Pani Agato proszę się pochwalić wywiadem w ontv,trafiłam na ten wywiad dziś zupełnie przypadkowo.Szczere gratulacje dla Pani,pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

Świetnie Pani wyszła na ontv! Super! Gratulacje :)

AsiaB pisze...

Istambuł, Troja, Efez, Pammukale.. To miejsca, które chciałabym jeszcze zwiedzić w Turcji.. Mam nadzieję, że kiedyś się uda. Ostatnio nawet była promocja na bilety do Stambułu, ale niestety nie mogę zaplanować wycieczki o tyle na przód..

Jeśli chodzi o wywiad to czy można go gdzieś zobaczyć? Znalazłam strone tej ontv, ale nie mogę znaleźć wywiadu..

Monia pisze...

Właśnie znalazłam wywiad :) http://www.youtube.com/watch?v=lVXyDWNQp7s

Anonimowy pisze...

Piękne zdjęcia, tylko proszę o drobną korektę: w Efezie znajduje się biblioteka Celsusa, a nie Celsjusza :)

Pozdrawiam
Iza z TwS

skylar pisze...

Oczywiscie Iza, pomylka z rodzaju najglupszych :)))
Pozdrawiam