O mnie

Rocznik 1980, z urodzenia i przekonania Poznanianka.
Ukończyłam kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, mam więc papiery humanistki - co wiele wyjaśnia....

Zdecydowawszy idealistycznie że w życiu pragnę przede wszystkim pisać, aby zbierać doświadczenia i przy okazji zarobić parę groszy pracowałam podczas studiów i po w wielu ciekawych miejscach, m.in. jako statystka w centrum handlowym przebierana za stwory z bajek, czarownice, Charliego Chaplina... Wprowadzałam dane do systemów informatycznych rozmaitych większych i mniejszych firm, byłam gazeciarką krzyczącą "Gazeeeeety!" na plażach w Kołobrzegu, Łebie i Jastarni. Byłam także opiekunką na kolonii, przez wiele lat sprzedawczynią w saloniku prasowym, a także managerką portalu blogowego. Jak widać stroniłam jak mogłam od tak zwanej "normalnej" pracy na etacie.

W 2005 roku planując wyjechać do pracy we Francji trafiłam do łaźni tureckiej w Alanyi w Turcji. Tak się dzieje, kiedy pozwalamy czasami losowi pokierować naszym życiem :) Po miesiącu zupełnie nieoczekiwanie zostałam zieloniutką jak szczypiorek rezydentką. Ta praca okazała się strzałem w dziesiątkę i wielką pasją, choć na początku musiałam nauczyć się radzić z ogromnym stresem...
Zarówno Turcja jak i turystyka wciągnęły mnie na dobre.

Od tego czasu moje życie jest podzielone pomiędzy Polskę a Turcję. Zdobyłam państwową licencję pilota wycieczek. Pracowałam jako rezydentka i pilotka w czterech biurach podróży, w dwóch z nich (Ecco Holiday i Grecos Holiday) zajmowałam też funkcję destination managera, czyli osobę odpowiedzialną za rezydentów, pilotów, papierkową robotę i współpracę z kontrahentami biura.

W międzyczasie udało mi się także pracować w Maroku, które uwielbiam.

Prywatnie staram się dużo podróżować, choć nieco zwariowany tryb życia jakie prowadzę czasami mi to utrudnia ;) Ostatnia moja wyprawa to wschód Turcji i Syria jesienią 2010 roku, gdzie jeszcze planuję wrócić na dłużej. Najbliższe marzenie i plan to Australia...

Po sześciu latach w zawodzie porzuciłam rezydenturę i jako urodzona indywidualistka zdecydowałam się rozpocząć pracę na własny rachunek. Wraz z moim partnerem, który na blogu występuje pod kryptonimem Król Pomarańczy, otworzyłam biuro podróży w Turcji: Alanya Online. Nasza oferta skierowana jest w dużej mierze do Polaków. Z koleżanką, którą poznałam dzięki temu blogowi, Agatą wydałam latem 2011 roku książkę o Turcji. Mam wiele pomysłów na tak zwane "później" :)

Hobby: pisanie, fotografia, taniec nowoczesny, muzyka.
Ulubione zwierzę: bezwzględnie kot w każdej postaci :)
Ulubiony środek lokomocji: pociąg...


7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

zazdroszczę każdemu kto może bezkarnie rzucić wszystko, wziąć walizkę i pojechać tam... do kraju, który ja zobaczyłam i poznałam zbyt późno, a który szczególnie leży mi w sercu. Siedzę i myślę i kombinuję co zrobić, żeby choć o krok być bliżej Turcji, aby nie rezygnować z mojego domu w Polsce ale żeby być też tam... Pozdrawiam Skylar, trzymaj tak dalej, jesteś niesamowitą osobą!

Podpis pisze...

Ma Pani bardzo kobiecy głos! Słuchałam właśnie Dolmusza, czytam Pani blog od 3 lat, ale zupełnie inaczej wyobrażałam sobie Pani głos. Bardziej mi pasował, niski, zawadiacki. może nawet prędki sposób mówienia, a tu niespodzianka! Ale to dobrze, to bardzo dobrze :)

skylar pisze...

Dziękuję! :) Warto pamiętać że nagrania trochę zniekształcają, a ja faktycznie mam głos dość niski :)

Anonimowy pisze...

Witam. Czytam tego bloga od niedawna ale mimo to uważam, że jest świetny. Bardzo Ci zazdroszczę tego, że możesz żyć w tak pięknym kraju. Również chciałabym zamieszkać w miejscu takim jak Turcja. Niestety to niemożliwe.... ;(
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego jak wiele osób zazdrości ci takiego życia, w każdym bądź razie ja na pewno. Dziękuję ci za ten blog bo dzięki niemu mogę znów w marzeniach znaleźć się w tym cudownym miejscu ;)
Pozdrawiam Alexz ;]

LifeCoach.D pisze...

Jestem pod ogromnym wrażeniem :)Pani blog z pewnością jest inspiracją dla wielu osób. Szczęścia i sukcesów!

Pozdrawiam serdecznie,

a w wolnej chwili zapraszam na www.lifecoaching-betterlife.blogspot.com

Darek pisze...

Witam, chciałbym nawiązać współpracę, wysyłamy sporo klientów do Turcji i mozemy im polecać Państwa biuro, jesli to mozliwe to proszę o info na jaki numer zadzwonic lub na jaki mail do Pani napisać?

Pozdrawiam

Darek

skylar pisze...

Panie Darku, dziękuję za kontakt, wszelkie namiary znajdują się na stronie www.alanyaonline.pl w zakładce Kontakt. Pozdrawiam!!