sobota, 8 stycznia 2011

DWA TYSIĄCE KILOMETRÓW WSPOMNIEŃ

Dziś będzie multimedialnie, co by odpocząć po poprzedniej "przegadanej" notce :)

Przedstawiam ostatni album z wyprawy na południowy wschód Turcji. Równo 221 zdjęć, także zalecane tym cierpliwszym czytelnikom. Poniżej wklejam też mapę naszej podróży, która (podróż, nie mapa) mimo ograniczonego czasu i nieplanowanych zmian była naprawdę niesamowita. Zdecydowanie było to jedno z najważniejszych dla mnie wydarzeń minionego roku.

Wyświetl większą mapę

(Niestety Mapy Google nie pokazują trasy do Syrii, dlatego nie zawiera jej powyższa mapka)


Mam nadzieję że rok 2011 również będzie obfitował w ciekawe wypady i wyprawy... a więc znów życzymy sobie (i innym uzależnionym od podróży) - pozwalających na to finansów! Resztę się załatwi... :)


A z okazji świeżo rozpoczętego karnawału coś jeszcze. Niesłychanie popularna wśród Turków scena z nowego filmu "Av Mevsimi". W roli głównej gra Cem Yilmaz, znany aktor komediowy, choć film ponoć komedii wcale nie przypomina (jeszcze go nie widziałam). Za to scena to... esencja tureckości. Instruktaż, jak się rozkręca imprezy w Turcji... Spontaniczne śpiewanie i granie starej piosenki z rodzaju "turku" wykonywanej przez kultowego nieżyjącego już (zmarł w 2005 r.) muzyka Kazima Koyuncu.No to co? Tańczmy, hayde! :)

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

fantastyczne fotki, cudowny wschód słońca na Nemrucie. super. A.

Daria Grzesiek pisze...

OOO, nie wiedziałam, że poprzez picase można robić taką prezentację :) Dobrze wiedzieć ;)

Co do samych zdjęć - eh... aż łezka mi pociekła jak tylko zobaczyłam te miejsca, w których też byłam. Wycieczka w ten rejon Turcji uważam za najlepszą. Tam zobaczyłam totalnie inną kulturę. A ten ayran - pochwalę się moim bo jest wyjątkowo ładny ;) http://www.flickr.com/photos/35872034@N02/3549435594/in/set-72157616466746562/

Maymun pisze...

Zamieszczone przez Ciebie video przywołało wiele wspomnień... aż tęskno ;) I te zdjęcia! Piękne... (szczególnie długo wzdychałam do uwielbianego przezemnie simita i kawy)... ech :P). Życzę kolejnych udanych wypraw ;)

Justyna Wiśniewska pisze...

super klimaty łapiesz w obiektyw Skylar.
w oczekiwaniu na następny wyjazd do Turcji czekam na kolejne Twoje zdjęcia.
Pozdrawiam serdecznie :)

Maymun pisze...

Ponownie ja... Nawiedza mnie od kilku dni dodana przez Panią piosenka i z trudem udaje mi się nie skakać po domu z dziwnymi okrzykami ;) Czy poleciłaby Pani inne tego typu utwory? Będę bardzo wdzięczna! Pozdrawiam

Paulina pisze...

Zazdroszcze Pani tych wypraw. Tez tak bym chciala, ale niestety musze chodzic jeszcze do szkoly:<. Bylam 1 raz w Turcji i postanowilam ze tam zamieszkam:) Tam zycie jest ciekawsze i ogolnie fajniej.
Pozdrawiam Paulina:)
PS. Uwielbiam pani bloga :))

Anonimowy pisze...

Skylar... Fantastyczne, cudowne, zachwycające! Jak ja tęsknię za Turcją...
pozdrawiam gorąco!
Aga