wtorek, 6 maja 2008

ALANYA NEWS I

Pakiet podstawowy na powitanie z Alanyą, czyli jeść mısır (kukurydzę) z widokiem na deniz (morze), siedząc na kum (piasku).Jak zwykle temperatura wody odpowiada tylko małym dzieciom. Nie wiem jakim cudem, dla mnie za zimna ;)Fru?Tak, jestem już na miejscu, jak zwykle czuję, jakby nie było mnie zaledwie parę tygodni a nie miesięcy. Nic się nie zmieniło. Dzisiaj pierwszy dzień, trochę pracy i trochę oswajania się z okolicą. Maj będzie relaksowy, taki na pół gwizdka - mało turystów, dużo dni wolnych - i dobrze. Jest czas, żeby naładować akumulatory i wyspać się za wszystkie czasy przed wysokim sezonem, a nawet opalić - żeby te wielkie grupy które przylecą w czerwcu, nie narzekały znów, że swoją bladością robię antyreklamę :)

Dajcie mi jeden, dwa dni, żeby trochę się rozejrzeć po mieście, a potem wreszcie będzie wyczekiwana przez tłumy fanów* notka poradnikowo-turystyczna.
*będąc moim fanem dokonałeś dobrego wyboru. Otóż, jak donosi jedna z Czytelniczek i jak naocznie sprawdziła Skylar, mój blog został uwieczniony w druku! Dokładnie w przewodniku kieszonkowym po Turcji wydawnictwa Pascal, z serii Marco Polo (wyd. 2008). Na stronie 104 znajduje się tabelka "Blogi i podcasty", a tam na pierwszym miejscu co następuje:


www.tur-tur.blogspot.com - polskojęzyczny blog, mnóstwo przydatnych informacji, piękne zdjęcia i wiele ciekawostek, które zainteresują każdego miłośnika Turcji

Przeszłam do historii :)


A propos, autorka tego bloga jest otwarta na wszelkie poważne podróżniczo-pisarsko-dziennikarsko-fotograficzne propozycje zawodowe i współpracy związane z Turcją i nie tylko :)
No co - w końcu zawsze o tym marzyłam :)

6 komentarzy:

Michał pisze...

Gratuluje uwiecznienia na kartach historii/przewodnika! I co, mowisz ze w Alanyi wszystko po staremu? Pozdrowienia dla malej Kader ;)

Anonimowy pisze...

A myslalam,ze bede pierwsza,a tu prosze- kolega Michal mnie ubiegl.
Zatem powodzenia na tureckiej ziemi i duzo,duzo zdrowia.
Paczka wyslana.Buzka.Ma.

makatka pisze...

Oprócz całej rzeszy fanów masz też grono fanek :)
Cieszę się, że w jednej z tych dwóch grup znaleźli się autorzy przewodnika. Może ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i zaproponuje Ci jakiś sensowny 'deal' - w końcu taka pasjonatka z lekkim piórem i poczuciem humoru jak Ty to prawdziwy skarb.

A kukurydzę sama chętnie bym wciągnęła. Cóż, może jesienią ;)

agatka pisze...

Tylko pogratulować x) i życzyć żeby więcej osób doceniło :)
No i ja zapisuje się do grona fanek :P

pozdrawiam x)

4emkaa pisze...

he he widzę, że był update zdjęcie:) Pochawalam :)
Ja również fankuję i czekam na nowe wiadomości z Turcji:)

jordanbocian pisze...

witaj! sprawdź dziś skrzynkę, bo maila wysyłam :). myślę, aby w niedzielę, poniedziałek przyjechać do Alanya'i. ale nie wiem jeszcze gdzie mógłbym się zatrzymać...