wtorek, 12 stycznia 2010

FERIE ZIMOWEKochani Czytelnicy, jak już niektórzy być może zauważyli, w tym tygodniu notki na temat Turcji się nie pojawiły... i nie pojawią.
Przyczyn jest kilka:

1. Egzamin na prawo jazdy, który już w piątek. Nie pytajcie, jak zamierzam zdać w śniegu po kolana. Bo przecież zamierzam zdać. Liczę na szczęście, nic innego mi nie pozostało :)

2. Ostatnich kilka dni mojego pobytu w Polsce a więc ganiam za sprawami mniejszymi i większymi, załatwiając a to niezbędne zakupy (w Turcji nie da się kupić butów w rozmiarze 41), a to dentystę (taniej), a to pyszne kawki i herbatki z przyjaciółmi w tych wszystkich pięknych wnętrzach poznańskich knajpek i kawiarenek. Tudzież jeżdżąc na sankach z górki na pazurki.

3. Zaopatruję się też w książki do czytania, filmy do oglądania, muzykę do słuchania - czyli innymi słowy robię zapasy na turecką zimę, póki wszystko mam w zasięgu ręki.

4. Myślę też pójść do kina.

5. Czasami też trzeba zrobić sobie ferie (zimowe) od pisania, czytania i myślenia o Turcji. Tyle jest innych ciekawych krajów na świecie. A ten kraj pojawił się w moim życiu tak kompletnie przypadkiem... czasem trzeba od niego odpocząć.

A jak już odpocznę, zdam egzamin (oczywiście), załatwię wszystkie sprawy, spakuję się, wycałuję z rodziną i przyjaciółmi i wrócę do Turcji (przez Berlin - stamtąd loty są najtańsze i bezpośrednie), a na miejscu w Alanyi ponownie zainstaluję się, wycałuję z Królem Pomarańczy, odkurzę mieszkanie i wypakuję bagaże - wtedy pojawi się zapewne sążnista i treściwa notka o Turcji, która na nowo mi się spodoba. Czyli tak jakoś za tydzień.
(I na koniec mała prośba: proszę życzliwych o trzymanie kciuki i wysyłanie mi oraz mojemu egzaminatorowi pozytywnej energii w dniu 15 stycznia, piątek, między godziną 18.00 a pewnie 20.00. Dziękuję!)


11 komentarzy:

krotka pisze...

trzymam kciuki.. nie zapomnij tylko wymazać z pamięci tego czego nauczyłaś się na kursie tutaj, bo w TR te zasady i reguły nie mają żadnego zastosowania :)

Joanka pisze...

już teraż powodzenia! :D

a co do zasad - wlasnie - w turcji i tak jezcza jak chca... :D zreszta sama wiesz :D

Jolanta pisze...

będę trzymać kciuki aż do piątku:)życzę mało zasp:)....a pozytywna energia już płynie...szerokim strumieniem

Anonimowy pisze...

Bede trzymac kciuki!

Pozdrawiam
Pariss

Rafał pisze...

Powodzenia na egzaminie. Zimą się więcej osób zdaje :).

Anonimowy pisze...

Trzymam kciuki...no i dla własnego bezpieczeństwa nie wychodzę z domu między 18.00 a 20.00 :)
Pozdrawiam
Poznaniankanidshes

szadsii pisze...

ommmmmmmmmmmmm...Przesylam pozytywna energie i trzymam kciuki!

gwpadam7 pisze...

o juz po egazaminie , powiedz nam jak Ci poszło
Anka

Anonimowy pisze...

Dasz sobie na pewno rade wszyscy trzymamy baaaaaaaaaaardzo mocno rade!!
Kto jak to ale masz wielkie poparcie wszystkich domoroslych Turkologo!!

Pozdrawiam cieplo,
mimo trzaskajacego mrozu
Ryzia:)

Anonimowy pisze...

.....mialam na mysli ze trzymamy mocno kciuki, echh jakis chochlik sie wdarl :DDDDD

Anonimowy pisze...

Co słychać w sprawie prawka???
Kciuki mnie bolały...
Pogoda fatalna nadal, jeśli chodzi oczywiście o warunki do trenowania techniki jazdy, parkowania tyłem w zaspach, o widoczność i te sprawy

Pozdrawiam

zakochana w Turcji